Як ми контролюємо якість пива?

Крафтове пивоваріння, як і будь-яке мистецтво, достатньо непередбачуване. Звісно, якщо не володієш тонкощами цієї справи. А оскільки у нас за плечима багаторічний досвід, то ми й маємо всі козирі для створення справжнього крафту. Вирішили розповісти вам, що насправді коїться у нашій броварні – які процедури старанно виконують наші броварі та що відбувається у залізних місткостях.

Сьогодні розповімо про лабораторію, яку ми побудували при броварні – для чого вона потрібна? Наприклад, солод відрізняється від постачання до постачання: якщо це не враховувати, то пиво кожного разу буде виходити зовсім різним. Щоб отримати стабільний смак та якість, потрібно розуміти, з чим маєш справу. Тож у невеликій кількості солод подрібнюють та передають в лабораторію для розсіювання. За допомогою спеціальних сит помел поділяють на різні фракції та розраховують масову частку муки, лушпиння та інших частинок у суміші. Це співвідношення надалі впливає на технологічні процеси затирання, фільтрації й на хімічний склад приготованого сусла.

Лабораторія контролює рН затору (подрібненого солоду, змішаного з водою) та сусла на різних стадіях технологічних процесів, адже цей показник напряму впливає як на процес варки, так і на смак, який пиво отримає наприкінці.

Розповімо маленький секрет: кожен окремий сорт пива потребує води певного хімічного складу. Регулювати «водне» питання Red Cat також допомагає власна лабораторія: вимірюються жорсткість, лужність до та після очищення.

Коли пиво дозріло ми обов’язково проводимо його фізико-хімічні та бактеріальні дослідження. Окрім цього, перевіряємо на вміст радіонуклідів та інших показників безпеки продукту для споживача, як того вимагає ДСТУ 3888:2015.

Здається, пиво зварене і для досліджень більше приводів нема, але це не так. Етап миття кег, ЦКТ, варильних котлів після пива теж вимагає значної уваги. Наприклад, вимірювання концентрації NaOH, для вчасної заміни мийного розчину. Те ж саме з концентрацією азотної кислоти в кислотному розчині. Після миття місткостей, беруться змиви з обладнання, і передаються в позаштатну акредитовану лабораторію, яка перевіряє якість мийки та відсутність бактерій.

Загалом, лабораторія допомагає нам контролювати всі процеси варки пива, що є запорукою якості крафту від Red Cat. Без неї досягти стабільного результату було б неможливо.